Biżuteria artystyczna z żywicy – wiosenne inspiracje

Wiosna rozgościła się na dobre i nic już nie zatrzyma budzącej się do życia przyrody. Drzewa wypuszczają młode listki, zakwitają coraz to nowe gatunki kwiatów. Najpierw zwiastuny wiosny: ranniki, przebiśniegi, krokusy, śnieżyce, podbiał. Niedługo potem przylaszczki, żonkile, hiacynty, tulipany, tokrotki, forsycje, fiołki, wiśnie, niezapominajki….. W dzisiejszym świecie nic nie jest pewne… poza tym, że wiosna zawsze przyjdzie i jak co roku zauroczy nas kolorami, zapachami… i zainspiruje… A wraz z wiosną nadchodzą nowe trendy modowe i biżuteryjne ?

My w tworzeniu biżuterii inspirujemy się Naturą. Ty zainspiruj się naszą biżuterią w swoich wiosennych stylizacjach.

Kwiaty to symbol wiosny, to również częsty motyw wykorzystywany przez rękodzieło artystyczne. Caldesia, która od początku swego istnienia czerpie inspiracje z natury, eksponuje naturalne piękno kwiatów w niezmienionej formie. Wisiorki, naszyjniki, kolczyki, pierścionki…. zawierają prawdziwe kwiaty, liście, dmuchawce…. Zatopione w krystalicznie przeźroczystej żywicy zachowują swoje naturalne barwy i przestrzenny kształt i wyglądają jak żywe. Całość dopełnia oprawa ze srebra próby 925. To prawdziwa wiosna w żywicznych kulach. Doskonały pomysł na wiosenne stylizacje.

Poznaj naszą wiosenną kolekcję z naturalnymi kwiatami i dmuchawcami i zakochaj się od pierwszego wejrzenia 🙂

Biżuteria z niezapominajkami

Niezapominajki to magiczne kwiaty, pełne symboliki gestu. Uwiecznione w biżuterii z żywicy są doskonałym pomysłem na tostanie. Wszystkie są unikatowe i piękne. Zamknięte w minimalistycznej formie, jaką jest kula, tworzą urzekający biżuteryjny makrokosmos.

Wisiorek ze stokrotką

Delikatny, prosty, minimalistyczny, piękny….. Jak w większości projektów, naszym zamiarem jest po prostu wyeksponować

Wisiory z kwiatami wiśni i mirabelki

Kwiaty wiśni są bardzo delikatne i subtelne. W naturze taki pojedynczy kwiat kwitnie bardzo krótko. Uwiecznienie go w żywicy jubilerskiej to sposób na zatrzymanie jego piękna na długi czas. W naszych wisiorach kwiaty zachowują swoje naturalne barwy i przestrzenny kształt. Można podziwiać szczegóły ich budowy, gdyż nawet pręciki i słupki są doskonale zachowane. W ofercie mamy białe i różowe kwiaty wiśni oraz kwiaty mirabelki.

Wisiorek i kolczyki z jaskrem

Któż nie zachwycał się łąką mieniącą się żółtymi kwiatami jaskrów ? Mnie też urzekły te kwiaty. Są delikatne, a przy tym wyraziste. Idealne do barwnych, wiosennych kreacji.

Wisiorek z fiołkiem i bratkiem polnym

Fiołki wonne to jedne z pierwszych kwiatów zakwitających wiosną w parkach i ogrodach. To również kwiaty symboliczne. Często obdarowywane są nimi osoby przebojowe i szalone. Wisiorek z fiołkiem to oryginalny pomysł na prezent ?

Wisiory z chabrami

Chabry bławatki w naturze rosną w zbożu i zakwitają na Dzień Matki. Te kwiaty czerpiemy z zarówno z natury, jak również uprawiamy ich odmiany ogrodowe o pełniejszych i kolorowych kwiatach. Pięknie w żywicznych kulach prezentują się bławatki niebieskie, różowe, białe, fioletowe, purpurowe…. Biżuteria z tymi kwiatami, a zwłaszcza niebieskimi bławatkami, jest świetnym pomysłem na prezent dla mamy.

Wiosenne dmuchawce

kosmaczek, podbiał… Kwitną wiosną by niebawem zamienić się w piękne, ulotne dmuchawce. U nas znajdziecie je w wisiorkach, wisiorach, zawieszkach, kolczykach, pierścionkach… W krystalicznie przeźroczystej żywicy zachwycają swoją kompletnością ?

Jeśli chcesz znaleźć więcej wiosennych inspiracji

Zapraszam na FB

Beata Janczak