Biżuteria autorska dla mężczyzn

Czy mężczyźnie wypada nosić biżuterię ?

Odpowiedź na to pytanie coraz częściej brzmi – jak najbardziej, zwłaszcza jeśli jest to biżuteria autorska ! Jak zatem dobrać najlepszą?

Wybór ozdób dla kobiet to niezliczone warianty metali, kamieni, wzorów i kolorów, zaś męska biżuteria od dawna krąży wokół kilku naczelnych elementów. Choć damska jest bardziej popularna, to biżuteria dla panów częściej stanowi zdecydowany wyraz charakteru właściciela.

Jak pokazać charakter biżuterią ?

Wszystko zależy od tego, z czego i jak będzie wykonana. Panowie często wybierają srebro, stal, skórę czy tkaniny. Sprawdźmy, jak odpowiedni dobór materiału może podkreślać, kim jest noszący:

  1. skóra to materiał kojarzony z myśliwymi, łowcami i naturą. Podkreśla surowość i stanowczość męskiego charakteru, z nutą dzikości;
  2. srebro, stal i inne metale, najczęściej w wersjach matowych, sugerują stabilność i klasę. Grawerowane i stylizowane w odpowiedni sposób przydają klasy i nietuzinkowego stylu;
  3. żywica, kamienie, kryształy czy minerały podkreślają związek właściciela z naturą. Dodatkowo uzupełniane przez drewno czy elementy roślinne dają poczucie ciepła i otwartości;
  4. tkaniny, sznurki czy plecionki często mają aurę swobody – lekkości duszy, naturalności. Są nienachalne, każualowe.

Jak dobrać biżuterię dla mężczyzny ?

Skoro już wiemy, że biżuteria dla mężczyzn to zwykle wyraźny sposób na podkreślenie charakteru, jej wybór nie może być przypadkowy. Ważny jest nie tylko materiał, ale także to, jaki przybierze kształt.

Mężczyźnie o posturze drwala, z długą, gęstą brodą, może nie pasować cienki srebrny łańcuszek, podobnie jak szczupłemu pracownikowi korporacji nie będzie odpowiadać gruba skórzana bransoleta.

Elegancki mężczyzna lubujący się w koszulach doceni spinki do mankietów podkreślone dopasowanym pierścionkiem czy sygnetem, a wyluzowany artysta – plecioną bransoletkę z naturalną wstawką.

Nietrudno jest znaleźć idealne naszyjniki dla kobiet, wiele dużych firm mta jednak stosunkowo ubogi – i szablonowy – asortyment męski, dlatego najwygodniejszą opcją zazwyczaj jest biżuteria autorska. Nietuzinkowa, niepowtarzalna i dopasowana wyłącznie do właściciela stanowi nie tylko idealne dopełnienie stylu, ale też wyjątkowy prezent na każdą okazję.

Biżuteria z żywicy dla mężczyzn

Jej zaletą jest duża możliwość kreacji indywidualnej dzięki zatopieniu w żywicy elementów odzwierciedlających styl i charakter konkretnego mężczyzny. W żywicy można zatopić nakrętki, śrubki, małe koła zębate, elementy elektroniczne, nasiona, drewno, a także pamiątki np. żużel z toru wyścigowego, piasek z plaży. Odpowiednia oprawa podkreśli męski styl i sprawi, że biżuteria z żywicy dla mężczyzn będzie oryginalna i niepowtarzalna.

Więcej na FB, YT zajrzyj koniecznie !