Znaczenie kwiatów w biżuterii

Biżuteria i ozdoby towarzyszyły człowiekowi już od czasów prehistorycznych. Od zawsze za naturalnie piękne dodatki uważano kwiaty. Kobiety nadal chętnie dekorują nimi włosy, a mężczyźni umieszczają je w butonierce na garniturach. Piękno kwitnących roślin sprawiło, że stały się inspiracją dla twórców biżuterii i do dziś są jednym z najpopularniejszych jej motywów.

Motywy kwiatowe w biżuterii

Ogromna ilość kształtów i kolorów, jakie dostarczają kwiaty, sprawia, że pomysły na biżuterię kwiatową są nieograniczone. Natura wciąż dostarcza nowych inspiracji do tworzenia ozdób ze złota, srebra oraz drogocennych kamieni. Kwiaty pojawiają się w biżuterii zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Małe dziewczynki preferują raczej żywe, oryginalne kolory roślin. Jednak żaden twórca nie jest w stanie idealnie odwzorować naturalnego piękna przyrody, używając tylko drogocennych metali i kamieni. Jest sposób, aby zachować oryginalność kwitnących roślin.

Biżuteria z kwiatów i żywicy umożliwia zachowanie dowolnej roślinki w przezroczystej substancji, w postaci na przykład kolczyków, wisiorka lub broszki. Specjalnością naszej marki jest biżuteria z żywicy z zatopionymi w niej naturalnymi kwiatami, w srebrnej oprawie. Warto wiedzieć, że ozdoby tworzymy ręcznie, z największą starannością. Ponadto w ofercie nie ma dwóch takich samych produktów, tak samo jak w przyrodzie nie ma dwóch takich samych roślin. Każdy wisiorek jest wyjątkowy, dlatego świetnie nadaje się do podarowania wyjątkowej osobie.

Symboliczne znaczenie kwiatów

Ludzie często nadają ozdobom znaczenie, zwłaszcza gdy są prezentem dla kogoś bliskiego. Na przykład niezapominajka leśna, podarowana w biżuterii może przekazywać słowa „nie zapomnij o mnie”. Z tym drobnym, błękitnym kwiatkiem wiążą się legendy o chłopcu, który przed rozpoczęciem wędrówki otrzymał go od ukochanej, aby o niej pamiętał.

Ogólny motyw kwiatu symbolizuje tajemnicę, piękno oraz symetrię. Lilie są uznawane za kwiaty niewinności i czystości. Znaczenie może mieć nawet kolor biżuterii. Różowe kwiaty symbolizują wdzięczność i sympatię, natomiast biały to symbol wierności, dlatego takie ozdoby są popularne na ślubach.